GYIK - Gyakran Ismételt Kérdések

Miért forduljak szakemberhez?

Gyakran előfordul, hogy nem beszélünk érzéseinkről, gondolatainkról. Kialakult problémáinkat nem tudjuk, vagy nem is akarjuk megbeszélni. Hosszú távon ez káros hatással lehet egyaránt önmagunkra és párkapcsolatunkra is. Fontos, hogy felismerjük az adott problémát és minél előbb megoldást találjunk rá. A felismerést követően az első lépés a legnehezebb. Egy külső segítő szakember kiválasztása.

Hogyan tudom eldönteni, hogy szükségem van szakemberre?

Legtöbbször családtagok, barátok segítségét kérjük a problémák megoldásához. Sajnos az ilyen típusú tanácsok gyakran ártanak, hiszen akihez fordulunk, nem biztos, hogy érzelmileg semlegesen alkot véleményt, és ezek a támogatók általában valamelyik fél nézeteit képviselik. Ez hosszútávon még több konfliktushoz vezethet. Ilyen esetekben nem árt külső segítséget kérni a problémák feltérképezésére és azok megoldására.

 

Milyen előnyeim származnak a közös munkából?

A közös munka során tervezett célok és azok megvalósítása pozitív hatással lesz az egyénre. Egyaránt az egyéni, és párkapcsolati fejlődés is hatékonyabb, ha az kliensek a tanácsadás minél aktívabb résztvevői, ezek alkalmával között pedig alkalmazzák a terápia, illetve a konzultáció során elsajátítottakat. Néhány példa arra, mit lehet várni egy ilyen kapcsolattól:

  • önmagunk és céljaink jobb megértése,

  • megoldás megtalálása azokra a problémákra, aggodalmakra, amelyek a pszichológussal való kapcsolatfelvételhez vezettek,

  • új módszerek megismerése a stressz és szorongás kezelésére,

  • kommunikációs és meghallgatási készségek fejlesztése,

  • új viselkedési minták elsajátítása,

  • önbecsülés javítása, önbizalom növelése.

 

Mi történik a tanácsadás során?

Csak beszélgetés. Azonosítjuk a jelenlegi szexuális nehézségeket és a jövőbeli szexuális célokat, majd átbeszéljük, hogy milyen tényezők akadályozzák, illetve segítik ez utóbbi elérését. A találkozások között házi feladatok, könyvek, filmek segítik a párt abban, hogy a szexuális komfortzónájukat addig bővítsék, amíg a vágyott eredmény létre nem jön.

Mivel a szexuális együttlét két ember közös élménye, az első konzultáció párban ajánlott. Ezt követően általában külön-külön is találkozom a pár tagjaival, hogy a haladás érdekében megismerjem mindkét fél egyéni nézőpontját is, majd ismét közösen folytatjuk a munkát.

Amennyiben egyedül szeretne jönni, vagy a partnere elutasítja az együttműködést, bátran jelentkezzen be, hiszen senkinek a fejlődése nem múlhat valaki másnak a részvételén.

 

Mennyi ideig tart egy tanácsadás?

Egyéntől/pároktól függően általában 50 perces egy tanácsadás időtartama. Gyakran az első találkozás alkalmával több időre van szükség a problémák feltárására és a közös célok megfogalmazására, így ezek az alkalmak általában 1,5 órát igényelnek.

 

Hogyan tudom lemondani az időpontomat?

A megbeszélt időpont az Ön részére van fenntartva. Amennyiben nem jön el a találkozóra, vagy azt 48 órán belül lemondja, a teljes konzultációs díj megfizetésével tartozik, a részvétel hiányának ellenére.

Milyen időpontokra lehet jelentkezni?

Hétfőtől péntekig minden nap délelőttre és délutánra is be lehet jelentkezni. Az igényre való tekintettel, havonta egy szombaton is tartok terápiákat, illetve konzultációkat. Hogy melyiken, az személyes egyeztetések alapján dől el.